Příslušenství

Sítě proti hmyzu

Pevné sítě

Rolovací sítě

Plisované sítě

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří. Sítě jsou z hlediska zhotovení a montáže nenáročnou záležitostí.


Profily jsou z hliníku a síťovina ze skelného vlákna potaženého plastem. Nepodléhají korozi a dobře snáší teplotní změny. Síťovinu nabízíme v šedé a černé barvě nebo v antialergickém provedení.

Sítě proti hmyzu Rolux

Tento typ sítí proti hmyzu má pevnou konstrukci, která se dá vsadit do rámů všech typů oken – ať už jsou to plastová, hliníková nebo dřevěná eurookna.

 

V této variantě je síť uchycena a napnuta do hliníkového rámu a šetrně umístěna na okno. Každá síť se vyrábí přímo na míru dle velikosti okna. U pevných okenních sítí není třeba zasahovat do rámu okna díky použití vhodných držáků a samotná instalace i údržba jsou velice jednoduché.

 

Rám okenní sítě se skládá z hliníkových profilů, které jsou spojeny pomocí vnějších nebo neviditelných vnitřních rohových spojek. Síť k oknu lze uchytit pomocí speciálních otočných, pružinových nebo vsazovacích držáků. Díky jednoduchosti této konstrukce se s okenní síťkou snadno manipuluje.

Sítě proti hmyzu Minirol

Charakteristickým znakem rolovacího systému je jeho velmi snadná manipulace. Síťovina proti hmyzu se pohybuje ve vodicích lištách a navíjí se na hřídel, která je umístěna v hliníkovém boxu.

 

Rolování okenní sítě je zajištěno pomocí speciální hřídele s pružinou, která může být na přání zákazníka opatřena brzdou pro ještě plynulejší chod síťoviny ve vodicích lištách. Vodicí lišty i koncová lišta jsou opatřeny těsnícími kartáči, které dokonale zamezí vniknutí všech hmyzích hostů.

 

Ve stažené poloze je síť aretována zachycením koncové lišty do speciálních úchytů. Rolovací sítě jsou montovány na rám okna. Ovládají se pomocí různých madel, u vyšších oken se používá šňůra.

Sítě proti hmyzu Minirol

Plisovanými sítěmi lze vybavit i velice rozměrné okenní otvory, což je jejich nespornou výhodou. Síť se mechanicky posouvá nahoře ve vodicím profilu tvaru U.

 

Dole je síť vedena velmi nízkým PVC profilem. Plisovaná síť na okna se jednoduše instaluje a je velmi snadno demontuje bez použití nářadí. I při vysoké frekvenci užívání má síťka proti komárům a dalšímu obtížnému hmyzu velmi dlouhou životnost.

Parapety

Vnitřní parapety

Venkovní parapety

Vnitřní okenní parapet je vyroben z tvrzeného PVC a je vybaven ochrannou fólií pro zvýšenou odolnost proti poškrábání, slunečnímu a tepelnému záření. Je navíc opatřen povrchovou vrstvou odolnou proti působení vlhkosti.

 

Venkovní hliníkový parapet Gutmann je vyroben z taženého hliníkového profilu. Povrchová úprava je provedena vypalovanou práškovou barvou a zaručuje dlouhou životnost. Parapet je bezúdržbový (netrpí korozí).

Kování

Okna

Dveře

Dveřní a okenní kování – skryté hvězdy vašeho domova! Bezpečnostní zámky na dveřích? Vaše domácnost je pevným hradem! Okenní kličky se stávají designovými prvky, které dodají styl a osobitost. Kvalitní panty zajišťují plynulý a tichý pohyb dveří a oken, pro radost z každého otevření a zavření. Nezapomínejte na detaily – kování je klíčem k dokonalosti!